2010
01.14

Szukał kiedyś ktoś z was miejsca w wielkiej sieci na swoje kopie zapasowe? Może na albumy zdjęć które chcieli byście pokazać znajomym, pliki do udostępnienia innym? A może program do synchronizacji danych pomiędzy dwoma (i więcej) komputerami, a nawet różnymi systemami operacyjnymi? A może wreszcie możliwości współdzielenia plików z osobami znajdującymi się gdziekolwiek na naszym globie?

Wszystkie te zadania (i znacznie więcej) spełni Dropbox.

To wspaniałe narzędzie pozwalające bezpłatnie uzyskać do 5GB własnej przestrzeni w internecie. Aby wysłać pliki na serwer wystarczy skopiować je do lokalnego folderu w którym „rezyduje” dropbox i w momencie gdy podłączymy się do internetu pliki zostaną w tle synchronizowane z serwerem a następnie z innymi skonfigurowanymi komputerami.

Wszystko to za sprawą wtyczki do managera plików. Wtyczki dostępne są dla systemu Windows, OS X oraz dla Linuksowego nautilusa. Pliki możemy umieścić tak aby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu lub w katalogach publicznych przy pomocy których możemy udostępnić pliki w szerszym gronie osób.

Nie masz pod ręką własnego komputera z zainstalowanym na komputerze dropboxem? To również żaden problem, ponieważ z poziomu strony internetowej dropbox udostępnia wszystko to i jeszcze więcej. Wystarczy zwykła przeglądarka internetowa.

Jeśli jesteście zainteresowani tym narzędziem zarejestrujcie się pod tym adresem Dropbox.

Jest to mój link referencyjny. Rejestrując się z tego linku dostajesz 250MB dodatkowej miejsca. Za każdą zaproszoną osobę ja rówież powinienem dostać dodatkowe 250MB jednak wyczerpałem już limit :)
Miłego korzystania z tego narzędzia.

Podobne artykuły:

Brak komentarzy

Dodaj własny komentarz